pakowanie towaru do wysyłki dla klienta

Pakowanie towaru do wysyłki dla klienta jest jednym z istotnych elementów procesu finalizacji sprzedaży. Wielu ekspertów zajmujących się tematyką e-commerce skupia się w swoich poradach przede wszystkim na metodach, które pakowanie towaru do wysyłki uczynią sprawniejszym, szybszym bądź tańszym. Przygotowanie przesyłek jest czasochłonne, mozolne i wymaga dużego skupienia, ale warto również na pakowanie towarów spojrzeć nieco z innej strony.

Okazuje się bowiem, że to, w jaki sposób zapakujesz paczkę wysyłaną do klienta Twojego e -sklepu może mieć różne konsekwencje. Zarówno pozytywne, jak i negatywne. O czym warto pamiętać podczas przygotowania wysyłki zamówienia ze sklepu internetowego? Jak zapakować towar, by ustrzec się niechcianych komplikacji, a przy okazji zyskać sympatię klienta?

Pakowanie towarów, a ochrona zawartości przesyłki

Przesyłki z towarem zakupionym online często pokonują długą drogę, nim trafią do odbiorcy i bywają narażone w trakcie transportu na różne przygody. Transport może się przyczynić do uszkodzenia wysyłanej zawartości. Bardzo ważne jest zatem to, by zadbać o właściwe zabezpieczenie towaru podczas jego pakowania. Pakowanie towaru wymaga przede wszystkim staranności i doboru właściwych materiałów.

Aby rzeczy umieszczone w paczce ochronić przed zgnieceniem, stłuczeniem, zawilgoceniem czy zabrudzeniem, warto użyć solidnych materiałów. Sztywnych pudeł z mocnej tektury, solidnej taśmy klejącej, dobrych jakościowo kopert z folią bąbelkową. W przypadku miękkich towarów np. foliopaków. Ważnym elementem, który powinno uwzględniać pakowanie towarów, jest zabezpieczenie ich przed zmoczeniem i zawilgoceniem. W tym celu najlepiej jest owinąć wysyłane przedmioty folią przed włożeniem do kartonu. Pamiętajmy też, że wysyłany towar musi leżeć w pudełku stabilnie i nie przemieszczać się w jego wnętrzu. Do unieruchomienia wysyłanych rzeczy warto użyć papierowych ścinek, gąbek, styropianu, specjalnych wypełniaczy.

Ze względu na ważne obecnie dla wielu klientów kwestie ochrony środowiska bardzo dobrym pomysłem będzie użycie ekologicznych wypełniaczy. Warto pokazać klientowi naszego sklepu, że jesteśmy firmą odpowiedzialną i troszczymy się o jego dobro i przyszłość jemu bliskich. Na koniec koniecznie zadbajmy o to, by każda krawędź paczki została porządnie oklejona taśmą. Z kolei etykieta z listem przewozowym musi znaleźć się w widocznym miejscu na paczce i być do niej solidnie przytwierdzona.

pakowanie przesyłek dla klientów

Jak poprzez pakowanie towaru w sklepie pozyskać klienta?

Pakowanie towaru do wysyłki dla klienta jest również doskonałą okazją do tego, by zaskarbić sobie przychylność w oczach klienta, wykreować atrakcyjny wizerunek firmy i zyskać lojalność kupującego. Jak tego dokonać? Warto przy pakowaniu dbać o wizualne walory przesyłki i estetykę. Paczka powinna wyglądać schludnie, a najlepiej, kiedy zdradza ona jeszcze coś więcej na temat sklepu. Pakowanie towarów w firmowe materiały zdobione logo, ciekawymi hasłami, rysunkami to zawsze trafiony pomysł.

To też szansa, by wyróżnić się na tle konkurencji i zostać zapamiętanym. Nie zapominajmy także o takich prostych zabiegach jak obdarowywanie klienta miłymi drobiazgami nie tylko podczas jego wizyty w sklepie. Możemy to zrobić także, gdy zabieramy się za pakowanie towaru. Do paczki można dołączyć na przykład kupon rabatowy, atrakcyjny gadżet. Dobrze sprawdzą się też materiały reklamowe i informacyjne, katalogi, darmowe próbki produktów czy nawet spersonalizowaną wiadomość. Możliwości jest wiele, a każdy przejaw kreatywności z pewnością zostanie doceniony przez klienta.

Atrakcyjnym sposobem na pozyskanie przychylności kupujących i zachęcenie ich do finalizacji zakupu może być również oferta darmowego zwrotu towarów czy anulowanie kosztów wysyłki przy dużym lub pierwszym zamówieniu.

pakowanie towaru do wysyłki

Pakowanie towaru, a koszty wysyłki

Na koniec warto również pamiętać, że pakowanie towaru w sklepie może mieć wpływ na koszt jego wysyłki. Przesyłki kurierskie wyceniane są na podstawie wagi i wymiarów paczki. Wysyłany przedmiot nie powinien znajdować się w przesadnie dużym pudełku lub kartonie o nieregularnych kształtach. Z paczki nie powinny też wystawać żadne elementy wysyłanego towaru, nie warto oklejać przesyłki warstwą folii czy nadużywać etykiet typu: „ostrożnie” itp.

Nietypowe opakowanie powoduje, że paczka często zostaje sklasyfikowana jako przesyłka niestandardowa, a ta wymaga uiszczenia większej opłaty. Oczywiście, jeżeli zastosowanie naklejki z napisem „góra/dół” ma istotne znaczenie dla ochrony pakowanego towaru, korzystajmy z takich rozwiązań, ale tylko wówczas, gdy są naprawdę niezbędne.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *