broker kurierski

W ostatnich latach e-handel i z nim związane przesyłki kurierskie stały się niezwykle popularne, a firmy kurierskie coraz intensywniej doskonalą swoje usługi zainteresowane zdobyciem jak największego grona klientów. Obok licznej grupy przewoźników na rynku usług przewozowych pojawili się w ostatnim czasie również brokerzy usług kurierskich. Broker oferuje usługi kurierskie wielu różnych firm kurierskich. Nadanie paczki za jego pośrednictwem odbywa się zwykle na nieco innych warunkach niż przy zamówieniu kuriera bezpośrednio w firmie przewozowej. Gdzie korzystniej jest nadawać przesyłki kurierskie? U kuriera czy u brokera? Jak działa broker usług kurierskich? Czy warto zdecydować się na jego pośrednictwo?

W jaki sposób działają obie opcje?

Broker jest pośrednikiem, u którego można zamówić kuriera profesjonalnej firmy przewozowej. Oferowane przez niego usługi można nabyć zwykle w dużo niższej cenie. Wynika to z faktu, iż broker kurierski ma większe możliwości negocjowania cen z firmą przewozową. Dzięki temu przesyłki kurierskie nadane za jego pośrednictwem są zwyczajnie tańsze.

To właśnie z tego powodu, gdy potrzebny jest nam tani kurier, przeglądarki internetowe najczęściej podpowiedzą nam możliwość skorzystania z usług brokera kurierskiego. Ponieważ broker kurierski ma w swojej ofercie usługi wielu różnych przewoźników, nadawca przesyłki może łatwo i szybko porównać warunki dostawy paczki i ceny u konkurujących ze sobą firm kurierskich i zdecydować się na powierzenie przesyłki temu kurierowi, który najbardziej mu odpowiada ze względu na cenę, czas dostawy czy inne walory.

Warto również wiedzieć, że przesyłki kurierskie u brokera są tak samo bezpieczne, jak te wysłane bezpośrednio w firmie kurierskiej. Nadawcy i odbiorcy paczki przysługują dokładnie takie same prawa, które nabywa, zlecając usługę bezpośrednio firmie kurierskiej.

broker kurierskie

Jakie są różnice?

Nie tylko ceny za przesyłki kurierskie są u brokera atrakcyjniejsze. Równie ważna jest możliwość porównania szczegółów usługi i swobodny wybór kuriera, które oferuje broker kurierski. W przypadku dobrego pośrednika usług kurierskich często klienci liczyć mogą na wiele innych udogodnień pozwalających szybciej i bezproblemowo nadawać paczki i listy.

Przesyłki kurierskie za pośrednictwem brokera zwykle można wygodnie i bez straty czasu nadać online, nawet nie ruszając się z domu. Firmy podejmujące współpracę z brokerem usług kurierskich, np. hurtownie czy e -sklepy, nie muszą wiązać się z pośrednikiem żadną długoterminową umową pełną dodatkowych warunków, klauzul i kar w przypadku niewypełnienia narzuconych limitów przesyłek.

Tymczasem firmy kurierskie od prowadzących działalność zainteresowanych niższymi opłatami za przesyłki kurierskie zawsze wymagają podpisania tego typu umowy. Sprawnie działający broker kurierski często też oferuje klientom biznesowym możliwość integracji sklepu internetowego z kurierem oraz inne dodatkowe narzędzia usprawniające nadanie dużej ilości przesyłek.

broker czy kurier

Kiedy broker przesyłek kurierskich będzie lepszym wyborem?

Tanie przesyłki kurierskie krajowe i zagraniczne to największy atut brokerów. Niskie ceny docenią z pewnością zarówno firmy wysyłające duże ilości paczek, jak i osoby sporadycznie nadające przesyłki kurierskie. Broker kurierski jest więc w obu tych przypadkach dla osób poszukujących oszczędności, zdecydowanie lepszym wyborem niż firma kurierska.

Możliwość korzystania z tanich dostaw bez umowy to kolejny walor dający przewagę pośrednikowi nad firmami przewozowymi. Broker usług kurierskich daje też nadawcy paczki za każdym razem większe możliwości wyboru usług dodatkowych. W jego ofercie dostępne są wszystkie dostępne na rynku opcje dostaw i rodzaje przesyłek. Jednego dnia może to być tania przesyłka zagraniczna, a innym razem przez brokera nadać można tańsze krajowe przesyłki za pobraniem.

A ponieważ zasadniczo jakość usługi kurierskiej u pośrednika i w firmie kurierskiej jest taka sama – to firmy kurierskie ostatecznie przecież realizują dostawę przesyłek. Czy warto za nadanie paczki przepłacać?

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *