Hurtownicy oferujący niższą cenę niż importerzy

Wiele osób, które dopiero poznają realia importu, jest bardzo zaskoczonych, gdy okazuje się, że hurtownik w Polsce proponuje niższą cenę towaru od importera. Czy to w ogóle możliwe? Tak, a różnica w cenie zależy zwykle od skali zamówień.

Doświadczeni hurtownicy

Profesjonalni hurtownicy są zwykle wyspecjalizowani (np. w branży ogrodowej lub w artykułach dla dzieci) i sprowadzają towar w bardzo dużych ilościach i ze znaczym wyprzedzeniem. Zazwyczaj korzystają z transportu morskiego, który jest najtańszy, ale także najdłużej trwa. Wielu z takich hurtowników zakładało firmy jeszcze w latach 90. XX wieku i nieprzerwanie utrzymuje się na rynku. Przez 20 lat firmy te budowały swoją grupę zaufanych dostawców za granicą.

Działanie w wąskiej branży umożliwia ograniczenie różnorodności zamawianego towaru, na rzecz zwiększenia jego ilości (np. zamówienie całego kontenera pieczątek). Chcąc osiągnąć równie niskie ceny, co profesjonalni hurtownicy, należy składać równie duże zamówienia. Zdarza się, że klient jest zainteresowany importem 200 sztuk produktu, ale wycena rozczarowuje go, gdyż okazuje się, że bardziej opłaca mu się zakupić taki towar u polskiego hurtownika. Dlaczego? Ponieważ hurtownik mógł zamówić 200 000 sztuk, a więc tysiąckrotnie więcej i z pewnością otrzymał o wiele niższą kwotę za sztukę u producenta.

skala zamówień

Jak wygrać z konkurencją?

Nie warto stawiać na import takich produktów, które są łatwo dostępne w hurtowniach, jeśli nie zamawiamy ilości tak dużych, jak hurtownie – one zawsze będą mogły zaproponować klientom niższe ceny. Opłacalne jest natomiast sprowadzanie towarów podobnych, ale posiadających dodatkowe funkcje lub wyróżniające się wyglądem na tle reszty. Klient może zapłacić więcej, jeśli nasz towar będzie w jakiś sposób lepszy od pozostałych.

Warto zwrócić uwagę na fakt, że duże hurtownie zamawiają ze znaczym wyprzedzeniem i decydują się raczej na sprawdzone produkty. Dzięki temu szansą dla importerów są towary innowacyjne, bo mogą wprowadzać na rynek „nowości”. Podsumowując, aby zarobić składając mniejsze zamówienia u producentów niż hurtownicy, należy znaleźć sposób na wyróżnienie swoich ofert spośród innych.

hurtownicy oferujący niższą cenę

Nielegalne towary

Dla wielu osób kuszącym sposobem na zarobek, może wydawać się podjęcie współpracy z osobami, które oferują towar:

  • bez polskiej faktury VAT
  • podróbki znanych marek
  • bez odprawy celnej, czyli przemycony

Nie ma to jednak sensu, ponieważ jest to towar nielegalnie wprowadzony na polski rynek. Kary i odszkodowania za handel podróbkami są bardzo wysokie, brak odpowiednich dokumentów, takich jak faktura VAT i dokumenty z odprawy celnej, również sprawiają poważne kłopoty. Handel nielegalnym towarem jest zwyczajnie nieopłacalny, ponieważ wiele ryzykujemy, a zysk nie jest wcale tak olbrzymi jak może się wydawać. Największe dochody generuje legalna sprzedaż produktów, którą można otwarcie reklamować.

Import z Chin

Jeśli interesuje Cię import z Chin – zapraszamy do skorzystania z usług firmy Discolm. Więcej informacji na stronie: discolm.pl

Wideo na temat cen u hurtowników

Jeśli chcesz obejrzeć wideo, KLIKNIJ TUTAJ.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *