marketing content

Content marketing określany również jako marketing treści. To aktualnie jedna z najistotniejszych strategii, w jaką marka i stojąca za nią firma może się zaangażować, by skutecznie podnosić swoje zyski. Czym jest w praktyce marketing content? Jakie korzyści może przynieść Twojej firmie dobrze zaplanowana taktyka budowania silnej relacji z klientem poprzez regularną publikację treści w Internecie? Co dla swojej marki możesz zrobić w sieci samodzielnie? Kiedy niezastąpiona będzie fachowa pomoc, którą może Ci zaoferować profesjonalna agencja content marketingowa?

Content marketing – na czym polega?

Content marketing w dużym uproszczeniu ma na celu zbudowanie trwałej i silnej więzi z klientem przy wykorzystaniu angażującej go, wartościowej i regularnie publikowanej treści. Chodzi tu przede wszystkim o systematyczne i zaplanowane działania koncentrujące się na tworzeniu, dystrybuowaniu i promowaniu interesujących treści w różnych miejscach Internetu i social media. Firma, która chce sprzedać swoje produkty lub usługi, nie ma dziś w zasadzie żadnego wyjścia. Nie tylko musi być obecna, a raczej widoczna w Internecie, ale i bardzo w nim aktywna. Tam właśnie aktywny jest jej klient.

W sieci szuka on informacji o produkcie i poprzez treści opublikowane w Internecie kształtuje swoje potrzeby i oceny. A co najważniejsze i poparte wieloma badaniami – ufa w przekaz dostępny w sieci i często na nim opiera swoje decyzje zakupowe. Content, na który trafia w Internecie, uważa za istotny i wiarygodny. Dzięki temu skłonny jest poddać się jego wpływowi, a co za tym idzie, kupić to, co oferuje Twoja firma. Od Ciebie zaś zależy to, co klient znajdzie na temat Twojej marki czy produktu w sieci i jakie działania dzięki zdobytym treściom podejmie. To od Ciebie zależy, jak skuteczne będą treści marketingowe budujące wizerunek Twojej firmy.

marketing treści

Treści marketingowe to nie tylko artykuły na blogu firmowym!

Chociaż marketing treści nie jest nową dziedziną, nadal content marketing w świadomości wielu osób ogranicza się tylko do regularnie pojawiających się na stronie firmy artykułów blogowych. Tymczasem marketing content dysponuje wieloma narzędziami i opiera się o różnego rodzaju treści. Efektywny content marketing sięga po różne formy tekstowe: artykuły eksperckie, poradnikowe, artykuły sponsorowane, e-booki, wywiady, recenzje, case studies itp. Są to również formy graficzne, takie jak infografiki, animacje, memy czy formy audio i video – podcasty, webinary, relacje na żywo. Co ważne, treści marketingowe powinny też być właściwie dystrybuowane. Jeśli chcesz dotrzeć do naprawdę szerokiego grona klientów, musisz wyjść poza własną stronę, newsletter czy kanały w social media. Do tego same treści marketingowe nie mogą być przypadkowe. Muszą spełniać wiele różnorodnych wymogów.

Oferowany content musi być unikalny, wartościowy i angażujący. Jednocześnie też dobrze pozycjonować się w wyszukiwarce, a więc realizować cele stawiane przez SEO. Optymalizacja tekstu pod SEO, przesycenie słowami kluczowymi, właściwa konstrukcja akapitów, nagłówków itp., to czynności, które możesz próbować wykonywać w swojej firmie samodzielnie. Jest to jednak tylko czubek góry lodowej content marketingu. Pozostaje jeszcze wiele innych zadań do wykonania, by marketing treści przyniósł oczekiwane rezultaty. Analiza konkurencji, śledzenie trendów, audyty SEO, tworzenie dobrej struktury link building – to wszystko wymaga czasu, systematyczności i wyspecjalizowanej wiedzy. Tego zapewne może w Twoim biznesie brakować w obliczu wielu innych zadań koniecznych w prowadzonej przez Ciebie działalności. W tym wypadku ratunkiem dla Ciebie jest doświadczona, rzetelna i kreatywna agencja content marketingowa.

content marketing

W jaki sposób agencja content marketingowa może zwiększyć Twoje zyski?

Agencja content marketingowa to eksperci, którzy nie tylko wiedzą, jakie treści marketingowe przyciągają uwagę klientów i sprzedają. Potrafią też je systematycznie kreować i publikować w taki sposób, by zyskały one duże zasięgi. To, co Tobie zabierze ogrom czasu i energii – pozycjonowanie stron, dobór tematów, form contentu czy nawet słów i fraz kluczowych nie zawsze może okazać się skuteczne. Tymczasem, dobra agencja content marketingowa, która ma doświadczenie w tworzeniu treści w Internecie. Agencja kreuje content oryginalny, absorbujący i istotny dla odbiorcy. Jest on też przyjazny wyszukiwarkom. W dodatku „szyty na miarę”, specjalnie dla Twojej firmy! Ty możesz zająć się tym, co potrafisz najlepiej i co jest trzonem działalności prowadzonego przez Ciebie biznesu.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *