integracja sklepu online z kurierem

Szybka, bezproblemowa i bezpieczna dostawa – tego oczekuje każdy klient sklepu internetowego. Jeśli więc prowadzisz e-sklep musisz zrobić wszystko, by wysyłka zamówień odbywała się sprawnie i płynnie. Kupujący chce mieć do dyspozycji jak najwięcej opcji doręczenia kupionego towaru. Dobre działanie sklepu internetowego wymaga intensywnej pracy. Zarówno na polu promocji, jak i zaopatrzenia, obsługi zapytań itp. Idealnie byłoby, gdyby sprawna wysyłka towarów nie zabierała Ci zbyt wiele cennego czasu. Nie obciążała też nadmiernie Twoich finansów i przy okazji była dodatkowym atutem Twojego sklepu w oczach kupującego. Czy da się te wszystkie cele pogodzić? Jak najbardziej! Służy temu integracja sklepu internetowego z kurierem lub najlepiej brokerem usług kurierskich. Na czym ona polega? W jaki sposób integracja sklepu internetowego z firmami przewozowymi usprawni działanie Twojego sklepu?

Na czym polega integracja sklepu internetowego z firmami kurierskimi?

Integracja e-sklepu z kurierem opiera się na połączeniu systemu zawiadującego Twoją stroną internetową z systemem firmy przewozowej lub pośrednika usług kurierskich. Powiązanie obu systemów informatycznych pozwala na zautomatyzowanie procesów wysyłki zamówień. Znacznie też skraca czas potrzebny do obsługi zamówień. W praktyce integracja sklepu internetowego z przewoźnikiem sprawia, że dane z formularza zamówienia ze strony sklepu w mig trafiają do formularza zamówienia kuriera. Bez zbędnych czynności następuje błyskawiczne nadanie paczki lub paczek.

Nie trzeba dodatkowo wypełniać formularzy, przepisywać danych i w ten sposób ryzykować, że w zleceniu pojawią się błędy. Wystarczy z poziomu panelu administracyjnego jednym przyciskiem uruchomić generator zamówienia kuriera. Ten, skopiuje potrzebne do nadania paczki informacje i od razu można już drukować list przewozowy. Potem zaczekać aż kurier pojawi się po odbiór przesyłki dla Twojego klienta. Prosto, szybko i skutecznie.

integracja sklepu z kurierem

Co zyskasz, integrując e-sklep z kurierem lub brokerem usług kurierskich?

Integracja sklepu internetowego z firmą kurierską przede wszystkim pozwala zaoszczędzić czas, który można przecież lepiej zagospodarować, zamiast marnować go na mozolne wypełnianie setek formularzy na stronach przewoźników. Wysyłka może nastąpić błyskawicznie i paczka ma szansę dotrzeć do kupującego bez zbędnej zwłoki. To walor, który klienci Twojego sklepu z pewnością docenią. Zespolenie e-sklepu z platformą firmy kurierskiej redukuje też do zera sytuacje, w których w formularzu nadania brakuje ważnych danych lub pojawiają się pomyłki.

Integracja to ponadto nie tylko doskonały sposób, by szybko i bezproblemowo zorganizować wysyłkę towarów, ale zagwarantować kupującemu taką formę dostawy, jaką on uważa za najlepszą. E-sklep zintegrować można bowiem z niemal każdym przewoźnikiem oferującym usługi kurierskie w naszym kraju. Duży wybór form dostawy w Twoim sklepie to większa szansa na to, że klient kupi produkt właśnie u Ciebie. Integracja sklepu internetowego z firmami kurierskimi pozwala też ciąć koszty nadania paczek, ale tylko pod warunkiem, że dobrze ocenisz, z kim warto nawiązać współpracę. Integracja z jednym przewoźnikiem na pewno nie wystarczy.

Musisz podpisać kilka mniejszych umów, a wówczas nie zawsze uda Ci się osiągnąć limity, które pozwolą Ci płacić mniej za zamówienie kuriera. Kilka umów to też niepotrzebny nadmiar formalności. Zdecydowanie najkorzystniejszym wariantem jest więc integracja sklepu internetowego z brokerem usług kurierskich, a nie bezpośrednio z firmą przewozową.

integracja sklepu z firmą kurierską

Dlaczego integracja sklepu internetowego z brokerem kurierskim opłaci Ci się najbardziej?

Broker usług kurierskich to pośrednik, który dzięki swojej silnej pozycji negocjacyjnej jest w stanie wywalczyć lepsze ceny za nadawanie przesyłek. Te atrakcyjniejsze ceny mogą również obowiązywać Ciebie! Wystarczy, że zintegrujesz swój sklep właśnie z brokerem kurierskim. Ponadto integracja sklepu internetowego z brokerem kurierskim oznacza, że w ramach jednej umowy uzyskujesz dostęp do usług wszystkich renomowanych firm kurierskich. Nie musisz z każdą firmą przewozową osobno negocjować warunków współpracy ani angażować się w odrębne procesy integracyjne.

Stawiając na brokera usług kurierskich, zapewniasz swoim klientom szeroki wybór sprawdzonych i dogodnych metod dostawy. Skracasz do minimum czas potrzebny do nadania przesyłki i płacisz za kuriera zdecydowanie mniej niż bezpośrednio w firmie kurierskiej. Czy można chcieć czegoś więcej?

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *