dostawa sklep internetowy

Prowadzisz sklep internetowy lub zamierzasz rozpocząć swoją przygodę z e-commerce? Do przemyślenia i zorganizowania masz więc całkiem sporo rzeczy. Jedną z nich jest organizacja sprawnych i wygodnych dostaw do klientów. Dostawa w sklepie internetowym to newralgiczny moment i jej niedogodności bądź mankamenty mogą niekiedy skończyć się rezygnacją klienta z zakupu. Nawet jeśli na złożenie zamówienia był on już w pełni zdecydowany. W jaki sposób zorganizować dostawy w sklepie internetowym? Jakie formy dostawy zaproponować klientom, by zwiększyć szansę sprzedaży i zapobiec ucieczce klienta z e-sklepu?

Dostawa w sklepie internetowym, a preferencje klientów

Jeśli zastanawiasz się, jakie formy dostawy cieszą się największą popularnością wśród konsumentów kupujących w sieci, w pewnym sensie już popełniasz błąd. Wszystko dlatego, że nieświadomie sam wykreślasz pewną grupę osób z grona Twoich klientów. Istnieją kupujący, którzy kurczowo z różnych powodów trzymają się swoich przyzwyczajeń. Korzystają jedynie z dostawy do punktu odbioru albo też nie przepadają za jakąś konkretną firmą kurierską. Zrobią wtedy wszystko, by uniknąć dostawy przez tego czy innego przewoźnika. Preferencje klientów dotyczące formy dostawy zakupów podlegają ponadto częstym zmianom w czasie.

To, co jednego dnia jest dla kupującego atrakcyjne i wygodne, np. dostawa do domu, przy następnej okazji może zadziałać na niego odstraszająco. Nie da się również zaprzeczyć, że niemal każdy klient lubi mieć wiele alternatyw i podejmować niezależne decyzje. Swoboda wyboru formy dostawy to doskonała okazja, by Twój sklep zyskał w oczach takiego klienta. I co za tym idzie, ostatecznie skusił go do sfinalizowania zakupu u Ciebie, a nie w sklepie konkurencji. Wielu kupujących tak bardzo ceni sobie ten rodzaj swobody i wygody, że jest nawet w stanie postawić ją wyżej niż atrakcyjną cenę czy inne profity. Fakty są takie, że jeśli masz ambicję zawalczyć o każdego klienta w swoim sklepie, musisz postawić na wszystkie możliwe formy dostawy, jakie jesteś w stanie zorganizować.

dostawa w sklepie internetowym

Na co zwrócić uwagę przy wyborze form dostawy w sklepie online?

Z pewnością musisz też dołożyć wszelkich starań, by dostawa w e-sklepie uwzględniała prośby i życzenia wyrażane przez klientów odwiedzających Twoją witrynę. Takie podejście nie tylko zapobiegnie rezygnacji kupujących z zakupu, ale również poprawi wizerunek Twojej firmy w ich oczach. Klienci robiący zakupy online szczególnie lubią wygodne rozwiązania, więc oferując im komfort dostawy i komfort wyboru jej formy, spełniasz ich podstawowe oczekiwania. Jeśli proponujesz klientowi różnorodne formy dostawy, pokazujesz też, że o niego dbasz. Zyskujesz jako poważna, dobrze zorganizowana firma, w której zakupy to przyjemność i bezstresowe doświadczenie warte powtórzenia. Gdy podejmujesz decyzje dotyczące form doręczeń, nie zapomnij też o uwzględnieniu możliwości zamówienia przesyłki za pobraniem.

Chociaż dostawa w sklepie internetowym z przedpłatą jest dziś postrzegana przez wielu klientów jako całkowicie bezpieczna, nadal istnieje grupa mniej ufnych klientów. Czasem też kupujący w chwili zakupu zwyczajnie nie może lub nie chce płacić za zamawiany towar. Nie pozwól mu odejść z kwitkiem i sfinalizować zakupy u konkurencji.

formy dostawy w sklepie online

Jak zorganizować e-sklep, by udostępniał optymalny wybór dostawy?

Prowadzenie sklepu w Internecie wymaga nawiązywania współpracy z różnymi partnerami. W tym przede wszystkim z firmami przewozowymi i spedycyjnymi. Aby zagwarantować klientom wszystkie możliwe opcje dostawy w sklepie internetowym albo przynajmniej wystarczająco duży ich wybór, trzeba by z reguły podpisywać umowy z kilkoma różnymi firmami kurierskimi. Istnieje jednak jeszcze inne rozwiązanie. Zdecydowanie wygodniejsze i często bardziej opłacalne. Jest nim integracja sklepu z pośrednikiem kurierskim. Broker kurierski nie tylko oferuje usługi wielu firm przewozowych i integracja z nim znacznie ogranicza czynności formalne. Pozwala również zaoszczędzić czas (wystarczy podpisać jedną umowę). Często też proponuje bardziej atrakcyjne warunki współpracy.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *