akcja charytatywna szlachetna paczka

Szlachetna Paczka to akcja charytatywna, o której chyba większość osób słyszała. Zawsze w okresie przedświątecznym robi się o niej głośno. Także i my nie mogliśmy przejść obojętnie! Podjęliśmy z początkiem grudnia decyzję o tym, by jako AlleKurier przyłączyć się właśnie do akcji charytatywnej Szlachetna Paczka. Organizuje ją Stowarzyszenie Wiosna.

“Szlachetna Paczka” to świetny pomysł na mądrą pomoc najbardziej potrzebującym rodzinom. Do akcji dołączone jedynie takie osoby, które nie przez swoją winę znalazły się w ciężkiej sytuacji materialnej, a dla których ofiarowana pomoc pozwoli stanąć na własnych nogach. Pomysłodawca tego jakże wyjątkowego projektu, Ksiądz Jacek WIOSNA Stryczek wypowiada się tak:

Uważam, że nie może być tak, że czym więcej pomocy, tym więcej potrzebujących. Chcemy pomagać tak, aby ludzie sami radzili sobie w życiu. Nie chcemy biedy. Nie chcemy rekordów. Chcemy prawdziwej miłości wzajemnej. Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego!

Wśród naszego teamu rozeszła się szybko wieść o tym, że przyłączamy się do akcji charytatywnej Szlachetna Paczka. I miło zaskoczyła nas chęć dołączenia przez wszystkich pracowników. Mogliśmy więc zebrać wszystkie siły na pokład i szybko zorganizować niezbędną pomoc.

akcja charytatywna szlachetna paczka

Decyzja o wyborze rodziny, którą wesprzemy

Do naszych zadań należało przede wszystkim wybranie rodziny, która otrzyma od nas pomoc. Co ciekawe, baza „Szlachetnej Paczki” z dostępnymi rodzinami szybko ubywała, więc musieliśmy podjąć szybko decyzję, ale udało się! Nasza rodzinka została wybrana!

Nasza pomoc miała trafić do pana Jacka, który mieszka wraz ze swoją pasierbicą, panią Teresą. Największy kryzys w rodzinie rozpoczął się wtedy, gdy u pani Teresy została stwierdzona niewydolność nerek. Wkrótce potem zmarła żona pana Jacka. W szybkim tempie zdrowie obojga mocno podupadło. Jednym z wielu problemów zdrowotnych u pani Teresy stała się amputacja obu nóg z powodu zatoru żylnego. Z kolei Pan Jacek już od urodzenia chorował na niedowład kończyn dolnych.

Sytuacja finansowa rodziny stała się naprawdę ciężka, ale mimo przeciwności losu pani Teresa jest ogromną optymistką. Bardzo chciałaby pracować zdalnie, jednak do tego niezbędny jest komputer. Dla zapewnienia odpowiedniego poziomu życia, niezbędna będzie też żywność o długim terminie przydatności do spożycia.

Wolontariusz, który miał w opiece naszą rodzinkę, dowiedział się również, że marzeniem pana Jacka było zdalnie sterowane autko. Z kolei pani Teresa ucieszyłaby się z książek. Tak drobne, niewielkie marzenia mocno chwyciły nas za serce i chcieliśmy w 100% spełnić je wszystkie. Postaraliśmy się zarówno o to, by zaspokoić te najważniejsze potrzeby rodziny, ale także by podarować im prawdziwe prezenty, na które wcześniej nie mogli sobie pozwolić. Od zarządu firmy dostaliśmy zapewnienie, że niezależnie od kwoty zebranej przez pracowników, paczka będzie zorganizowana w całości.

Zbieranie środków, zakupy i walka z czasem

Akcja charytatywna Szlachetna Paczka rozgrywa się stosunkowo szybko. Na zbiórkę środków, zakupy, pakowanie oraz dostarczenie prezentów mieliśmy naprawdę niewiele czasu (tylko 4 dni). Nie ma jednak rzeczy niemożliwych do realizacji!

Zbiórkę pieniędzy w naszym teamie AlleKurier przeprowadziliśmy przez dwa dni. Kwotę, jaką udało się zebrać podwoił Zarząd firmy. Taka pula pieniędzy w zupełności wystarczyła, by udało się zaopatrzyć we wszystkie rzeczy, o które prosiła wybrana przez nas rodzina. W naszej paczce znalazły się:

– zestaw komputerowy
– kuchenka mikrofalowa
– duża poduszka
– jeansy dla pana Jacka
– zapas żywności
– samochodzik zdalnie sterowany
– książki

Zespołowe pakowanie paczek

Nasza załoga w piątkowe popołudnie zabrała się za przygotowywanie paczek. Akcja charytatywna Szlachetna Paczka ma ważne założenie – paczki muszą być zapakowane jako prezent w sposób, który nie urazi i uszanuje osoby obdarowane. Dla nas była to czysta przyjemność. Kolorowe opakowania, wstążki i nożyczki przez kilka godzin były w pełnym ruchu, by finalnie paczki prezentowały się nienagannie!

szlachetna paczka allekurier

Radość i ogromne wzruszenie

W momencie, w którym paczki z prezentami zostały doręczone do magazynu “Szlachetnej Paczki”, został utworzony protokół i delegacja teamu AlleKurier z wolontariuszami wybrała się na spotkanie z rodziną. Nie musimy chyba mówić, jak wspaniałe było to przeżycie. Wzruszyliśmy się ogromnie widząc jak dużą radość sprawiliśmy panu Jackowi i pani Teresie wręczając im przygotowaną paczkę. To niesamowite uczucie móc pomóc ludziom w potrzebie.

allekurier szlachetna paczka

Akcja charytatywna Szlachetna Paczka – pomóż też i Ty

“Szlachetna Paczka” to akcja, która nie tylko trwa jednorazowo w grudniu. Swoją pomocną dłoń można wyciągnąć przez cały rok. Może się to odbywać w ramach pojedynczych lub systematycznych wpłat. Jeśli chciałbyś wesprzeć inicjatywę Szlachetna Paczka, kliknij tutaj i przekaż swoją darowiznę.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *