Jak zapakować narty

Jak zapakować narty do wysyłki kurierem

Wiele osób chcących przesłać kurierem sprzęt narciarski, staje przed dylematem jak zapakować narty czy deskę snowboardową by przesyłka została przyjęta przez firmę kurierską i by bezpiecznie dotarła do celu. Generalnie istnieją dwa sposoby na zapakowanie tego typu przedmiotów.

Sposób #1: kartonowe pudełkonarty zapakowane w kartonowe pudełko


Najniższą cenę przesyłki kurierskiej osiągniemy, jeśli narty prześlemy zapakowane w kartonowe pudełko. W zależności od wagi i przede wszystkim wymiarów paczki, zapłacimy już od kilkunastu do kilkudziesięciu złotych. Narty należy złożyć ślizgami do siebie i owinąć folią bąbelkową. Między narty warto włożyć przekładkę np. z tektury. W kilku miejscach poprzecznie sklejamy taśmą pakową i umieszczamy w pudełku. Aby zapobiec przemieszczaniu się nart wewnątrz paczki, puste przestrzenie warto wypełnić stosując np. wypełniacz ze styropianu lub umieszczając w paczce zwinięte gazety. Po zamknięciu klap pudełka, należy zakleić je taśmą pakową na kształt podwójnej litery T.

Sposób #2: owinięcie kartonem i folią strecznarty owinięte kartonem i folią strecz


Jednym z problemów na jakie można się natknąć przygotowując narty do wysyłki, jest znalezienie odpowiednio dużego pudełka. Rozwiązaniem tego problemu jest nadanie tzw. “przesyłki niestandardowej”. Czym jest przesyłka niestandardowa możecie przeczytać na stronie http://allekurier.pl/niestandardowa Przesyłka taka jest droższa ale czasem to jedyne wyjście z sytuacji, gdy nie uda się znaleźć właściwego kartonowego pudła.

Tu także narty składamy ślizgami do siebie, pomiędzy które to umieszczamy przekładkę i owijamy folią bąbelkową. Następnie by zabezpieczyć sprzęt przed uszkodzeniami w trakcie transportu, owijamy pakunek tekturą. Całość warto zawinąć w folię strecz i w poprzek okleić taśmą pakową. Warto także użyć nalepek typu “ostrożnie szkło”.

Jak wysłać narty kurierem?

Jeśli tylko przesyłka nie jest zbyt dużych rozmiarów, to nadajemy ją jak każdą inną przesyłkę. Poprzez serwis do zamawiania kurierów składamy zlecenie, opłacamy przesyłkę i czekamy na pracownika firmy kurierskiej, który odbierze od nas paczkę i dostarczy do właściwego odbiorcy.

jak zamówić kuriera

Którą firmą kurierską wysłać narty?

Sprzęt narciarski jak i każdy inny wartościowy przedmiot warto wysłać rzetelną i sprawdzoną firmą kurierską. My polecamy skorzystać z usług brokera kurierskiego jak np. AlleKurier.pl i za jego pośrednictwem wybrać między firmami DPD, UPS, DHL i K-EX.

Ile kosztuje wysyłka nart?

W przypadku wysyłki nart parametr, który będzie mieć decydujący wpływ na cenę to wymiary przesyłki (tzw. “waga objętościowa”) oraz jej rodzaj, czyli przesyłka standardowa lub niestandardowa. Waga jeśli nie przekracza 30 kg nie będzie tutaj istotna.

Przesyłka nart na terenie Polski

Przesyłki do 175 cm długości

Najtaniej prześlemy narty o długości do około 170 cm zapakowane w kartonowe pudełko. Jeśli wymiary przesyłki nie przekroczą 175 x 30 x 30 cm, to zapłacimy tylko 18,75 zł brutto (15,24 zł netto).

Jeśli przesyłkę oznaczymy jako niestandardową (np. będzie owinięta kartonem zamiast znajdować się w pudełku, będzie owinięta folią strecz albo będzie posiadać oznaczenia typu “ostrożnie”), to wówczas cena wzrośnie i będzie się zaczynać od 51,52 zł brutto. Trzeba też pamiętać, że niektóre firmy kurierskie przyjmują narty wyłącznie zapakowane w kartonowe pudła (np. firma DPD).

Przesyłki o długości od 176 do 240 cm

Przesyłki powyżej 175 cm długości kosztują więcej. Ceny zaczynają się od 31,05 zł brutto przy przesyłce o wymiarach 176 x 30 x 30 cm do 66,41 zł w przypadku najdłuższej, możliwej do przewozu paczce 240 x 30 x 30 cm.

Wysyłka nart za granicę

Wysłanie nart poza granicę Polski wiąże się z wydatkami wyraźnie wyższymi w porównaniu do przesyłek krajowych. Przykładowo przesyłka standardowa o wymiarach 175 x 30 x 30 cm wysłana do Włoch kosztuje 186,89 zł brutto (151,94 netto). Niestandardowa przesyłka o tych samych wymiarach to koszt rzędu 224,35 zł. Najdłuższa przesyłka jaką możemy nadać to 200 x 30 x 30 cm a jej koszt wynosi 238,29 zł w transporcie drogowym i 844,22 zł w transporcie lotniczym.